Friday, January 16, 2026
HomeMusicVjèze Fur van De Jeugd van Tegenwoordigbrengt eerste solo album Tuinieren uit.

Vjèze Fur van De Jeugd van Tegenwoordigbrengt eerste solo album Tuinieren uit.

Vjèze Fur, bekend als één van de vier drijvende krachten achter De Jeugd van Tegenwoordig, brengt vandaag zijn eerste solo album uit. Na twintig jaar succes met De Jeugd, dat onlangs nog gevierd werd met een reeks uitverkochte shows in de Ziggo Dome en de Lotto Arena, slaat Vjèze Fur zijn eigen pad in. Hoewel hij de afgelopen jaren al verschillende muzikale samenwerkingen buiten de band op zich nam, markeert Tuinieren toch zijn officiële solodebuut.

Met Tuinieren belooft Vjèze Fur een album dat even speels, ongrijpbaar en verrassend is als zijn carrière tot nu toe. Het in totaal 10 tracks tellende album, ademt een mix van hiphop, indie en electronica. Vergeten groente in een fris sausje. Het album is geheel geproduceerd door Strayed Saint en bevat featurings van onder andere Adje, Hiltje en Ray Fuego.

De video’s van TuinierenSo Cool en Op Het Spectrum Scoor Ik Hoog, vormen gezamenlijk een grimmige drieluik die vanaf vandaag te zien is op het Youtube kanaal van Noah’s Ark. De videoclip van de nieuwe single XXX gaat volgende week in première.

“⁠⁠Soms loopt ‘t zo. Ergens in een haventje in Amsterdam Noord, uitkijkend over het IJ, ben ik met Strayed Saint de studio ingegaan om aan dit album te werken. Ik heb hem via een gezamenlijke vriend ontmoet. Bij iedere beat die hij mij liet horen, kwam er vrijwel direct een melodie en idee naar boven. Afgezonderd van mijn warme ‘De Jeugd’ familie, ben ik een diepere zoektocht gaan maken in de hersenspinsels van mijn ziel.

Geen idee van wat het zou worden, gewoon tapen, geen blad voor de mond, geen onderwerpen vermijden, gewoon eerlijk zijn. Het geheel heeft zich uiteindelijk zelf laten tonen in een proces van twee maanden studiotijd. Vrienden van producer Strayed Saint kwamen af en toe langs en plots waren daar onverwachte samenwerkingen.

Achteraf hoor ik iemand die zaadjes plant in een dorre tuin. De boel aanharkt tegen beter weten in. Soms is doorgaan het enige wat je kan doen. Uit de modder bloeit er dan opeens toch iets op, waarvan je al lange tijd dacht dat ‘t dood was. Veel luisterplezier!”  
aldus Vjèze Fur.
Tuinieren is nu te streamen via alle streamingdiensten

  1. Tuinieren
  2. XXX
  3. Goud ft. Djeda Joy
  4. Wat Is Love ft. Hiltje
  5. Oranje Licht van de Berg ft. Kruzer
  6. So Cool (Interlude)
  7. So Cool ft. STERREN STRALEN OVERAL
  8. Op Het Spectrum Scoor Ik Hoog ft. Ray Fuego
  9. Als De Nacht Valt ft. Adje
  10. Derde Oog

Meer over Vjèze Fur
Freddy Tratlehner (Amsterdam, 18 april 1983), beter bekend als Vjèze Fur, is een multidisciplinair rapper, muzikant, podcast host en kunstenaar. Na zijn studie aan de Rietveld Academie brak hij in 2005 door met De Jeugd van Tegenwoordig en hun nummer 1-hit Watskeburt?!. Sindsdien is de groep een vaste waarde in het Nederlandse muzieklandschap, met talloze hits, awards en al 20 jaar lang uitverkochte optredens in zalen én headlinen ze festivals in Nederland en België.

Naast muziek richt Freddy zich op beeldende kunst, mode en koken. Hij werkte samen met kledingmerken, exposeerde in galerieën en zijn liefde voor eten leidde tot de populaire kookvideo’s Lekker Fred en twee succesvolle kookboeken. In 2021 lanceerde hij Dure Merk. Een jaar later deed hij mee aan Celebrity Masterchef en verscheen hij in 3 op Reis. Met De Jeugd van Tegenwoordig bracht hij in 2023 het #1 album Moderne Manieren uit en startte hij in 2024 samen met Willie Wartaal de succesvolle podcast Drie Kwartjes.

mandy
mandy
me, myself and I.
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments